Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Dziecko - Norwegia

Czytali temat:
Luise Jordann Zbigniew Karpinski mart enty G123 G-321 noregg stanislaw koscielniak Riggman Bartek Mazurek (1097 niezalogowanych)
1 Post
Daniel7777
(Daniel7777)
Wiking
Dzień dobry
Wyjechałem z narzeczoną , mam wyrobiony d number.
Zdecydowaliśmy się zostać na stałe . Narzeczona ma termin porodu za 4 miesiące. Pytanie co mamy zrobić ?
Co nam będzie potrzebne ? Czy przed porodem mamy się gdzieś zgłosić ? Jak to wszystko wygląda ? Czy macie może do polecenia jakiegoś lekarza/położną?
Z góry dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Daniel7777 napisał:
Dzień dobry
Wyjechałem z narzeczoną , mam wyrobiony d number.
Zdecydowaliśmy się zostać na stałe . Narzeczona ma termin porodu za 4 miesiące. Pytanie co mamy zrobić ?
Co nam będzie potrzebne ? Czy przed porodem mamy się gdzieś zgłosić ? Jak to wszystko wygląda ? Czy macie może do polecenia jakiegoś lekarza/położną?
Z góry dziękuje

Nie wiem jak jest we polandii, jednak tutaj tak to nie działa.
Głównie idzie o to, czy masz legalną pracę i jesteś zarejestrowany w NAV jako płacący "podatek zdrowotny" oraz jak długo tu jesteś w sensie składek zdrowotnych.
Jeden miesiąc legalnej pracy to jeden miesiąc składkowy.
Ponadto twoja partnerka też musi być tu zarejestrowana w systemie Helfo i to chyba co najmniej pół roku by uzyskać darmowe świadczenia o ile nie jest usrainką / one teraz mają wszystko darmowe, jednak też muszą być zarejestrowane.
Zresztą to wszystko jest PRZEJŻYŚCIE wytłumaczone na stronie >nav.no< nawet bez rejestracji i logowania na stronę.
Zajrzyj tam na spokojnie w odpowiednie zakładki, dużo jest już tłumaczone na polski, a co nie jest, wystarczy zwykły tłumacz-gogleśmogle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
G123 napisał:
Daniel7777 napisał:
Dzień dobry
Wyjechałem z narzeczoną , mam wyrobiony d number.
Zdecydowaliśmy się zostać na stałe . Narzeczona ma termin porodu za 4 miesiące. Pytanie co mamy zrobić ?
Co nam będzie potrzebne ? Czy przed porodem mamy się gdzieś zgłosić ? Jak to wszystko wygląda ? Czy macie może do polecenia jakiegoś lekarza/położną?
Z góry dziękuje

Nie wiem jak jest we polandii, jednak tutaj tak to nie działa.
Głównie idzie o to, czy masz legalną pracę i jesteś zarejestrowany w NAV jako płacący \"podatek zdrowotny\" oraz jak długo tu jesteś w sensie składek zdrowotnych.
Jeden miesiąc legalnej pracy to jeden miesiąc składkowy.
Ponadto twoja partnerka też musi być tu zarejestrowana w systemie Helfo i to chyba co najmniej pół roku by uzyskać darmowe świadczenia o ile nie jest usrainką / one teraz mają wszystko darmowe, jednak też muszą być zarejestrowane.
Zresztą to wszystko jest PRZEJŻYŚCIE wytłumaczone na stronie >nav.no< nawet bez rejestracji i logowania na stronę.
Zajrzyj tam na spokojnie w odpowiednie zakładki, dużo jest już tłumaczone na polski, a co nie jest, wystarczy zwykły tłumacz-gogleśmogle.

PrzejŻyście i zajRZyj.
Gabryś, czyż te 2 słowa nie powinny być pisane tak samo? A tak usiłowałeś Bogusławie dowalić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok